אדריכלות ועיצוב

ארכיטקט - ריצ’ארד מאייר

הארכיטקט האמריקאי ריצ’ארד מאייר נבחר לתכנן את מגדל המגורים החדש בלב שדרות רוטשילד בתל אביב. בשנת 1984 היה מאייר לאדריכל הצעיר ביותר שזכה בפרס פריצקר, הנחשב לפרס הנובל של ענף האדריכלות, ומאז הוסיף לרפרטואר עוד מאות פרסים ועיטורי כבוד עבור מבנים שתכנן ברחבי העולם. על יצירותיו הגדולות והמוכרות נמנים בין היתר: מרכז גטי בלוס אנג’לס, בית דאגלאס במישיגן, המוזיאון לאומנות מודרנית בברצלונה ומגדלי רחוב פרי במנהטן.

 

סגנון בנייה ייחודי

ריצ’ארד מאייר נחשב לאחד ממוביליה של מגמת המודרניזם המאוחר (The Late Modernist Trend). הצבע הלבן שמאפיין את המבנים שתכנן, משווה להם פתיחות ושקיפות מרבית, לצד נוכחות ופאר אל מול קו הרקיע. מבנים אלו מעוררים השראה והערכה בהיותם מנצלים את התאורה הטבעית, ומתמזגים בצורה מיטבית עם הרקע והסביבה. בד בבד, השימוש בקירות זכוכית נרחבים מקנה ניצול מיטבי של אור היום ומספק נוף פנוראמי מרהיב, בעוד המבנה מעורר תחושת טוהר וניקיון.

 

אסטרטגיית התכנון של מאייר משקפת את תפיסת עולמו הארכיטקטונית, ומובילה ליצירת מבני מגורים ידידותיים לסביבה, כך שלמרות היותם מתנשאים לגובה רב וניחנים בנוכחות חזקה, הם אינם משתלטים על סביבתם אלא תורמים לה.

עבודתו של מאייר בעת הנוכחית

בעשורים האחרונים התמקד הארכיטקט היהודי בהקמת מגדלי מגורים חדשניים, וביניהם המגדלים ברחוב פרי במנהטן, אשר מבטאים באופן מלא את תפיסתו האדריכלית. מגדלים אלו מאופיינים בלובן שקט ובשקיפות נרחבת, ובתוך כך יוצרים דיאלוג חי וחיוני עם סביבה בה משתלבים ישן וחדש.

 

ברוח זו בחרה חברת ברגרויאן רזידנטיאל לעבוד בשיתוף עם ריצ’ארד מאייר, ולהקים את מגדל “מאייר על רוטשילד” בשדרות רוטשילד 36. מגדל המגורים העתיד להתנשא לגובה של 42 קומות ייצבע בלבן מן המסד ועד הטפחות, ויתרום לסביבתו הקרובה ולקו הרקיע של העיר נגיעה אומנותית של אחד מגדולי האדריכלים בדורנו.

פרויקט מגדל היוקרה באתר הרשמי של ריצ'ארד מאייר

ריצ'ארד מאייר - ויקיפדיה

 

נותרו דירות אחרונות החל מ- 9 מיליון ₪

 

לפרטים נוספים אודות פנטהאוזים ודירות יוקרה למכירה בישראל, צרו עמנו קשר בטלפון 073-7599939 או מלאו את הטופס מטה:

צרו קשר
*
שדות חובה