הלוואה לעצמאים – כיצד היא יכולה לשרת אותם ואיך בוחרים את ההלוואה הנכונה

תוכן עניינים

זה לא פשוט להיות עצמאי באופן כללי ובפרט במדינת ישראל. ישנם הרבה מאוד יתרונות במסלול זה, בפרט בכל מה שקשור לנושא של שליטה על שעות עבודה והעובדה שאנחנו המנהלים של עצמנו ואף אחד אחר לא מנהל אותנו, אך לצד היתרונות חייבים להכיר גם בחסרונות ובקשיים הטמונים באופציה זו.

בראש ובראשונה הקושי הכלכלי. עצמאי, בדרך כלל, יתמודד עם קשיים כלכליים גדולים יותר מאשר בית עסק רגיל. אין לו את הגב הכלכלי שיש לבית עסק, ולצערנו גם לא תמיד הוא מקבל את התמיכה הנדרשת מגופים רלוונטיים. זה נובע מהעובדה שהסיכון הכלכלי שהוא מהווה, משמעותי יותר מזה שמהווה חברה או בית עסק אחר.

אחד הכלים שיכולים לעזור לעצמאים מבחינה כלכלית, היא הלוואה המיועדת ספציפית עבורם. גופים חוץ בנקאיים ואחרים מציעים הלוואות לעצמאים על מנת לעזור להם מבחינה כלכלית, בין אם זה בשביל שיוכלו לפתח את העסק שלהם ובין אם זה בשביל שיוכלו לעמוד בהחזרי תשלומים או חובות איתן הם מתמודדים.

אחת האופציות שעומדת לרשותם היא הלוואה בערבות המדינה. זו הלוואה שניתנת לעצמאים בתנאים טובים, כשהמדינה ערבה לכך שהם יחזירו אותה. ערבות זו מאפשרת להם לקבל את ההלוואה. לא כל עצמאי יכול לקבל הלוואה כזו, אלא רק מי שעומד בתנאים שהמדינה מכתיבה לשם כך.

עצמאי

איך הלוואות יכולות לעזור לעצמאים?

בשביל להבין איך הלוואות עוזרות לעצמאים, צריך ללכת צעד אחורה ולהבין מדוע בכלל הם זקוקים להלוואה.

לצערנו, עצמאים מתמודדים עם תנאי שוק הרבה יותר קשים מאשר בתי עסק רגילים. הן בגלל שהיכולת הכלכלית שלהם מוגבלת, הן בגלל שהם נמצאים בתחרות גדולה יותר, הן בגלל שהיכולות שלהם לייצר עבודה היא נמוכה יותר מאשר בית עסק שמחזיק מספר עובדים שיכול לעשות זאת.

לכך צריך להוסיף שעצמאי מתמודד עם עלויות עבודה גבוהות יותר, החל מכל מה שקשור למסים וכלה בדברים שקשורים באופן ישיר לעבודה שלו.

הלוואות יכולות לשרת עצמאים בכמה היבטים:

היבט ראשון, היכולת לייצר לעצמו גב כלכלי משמעותי, בשביל שהוא יוכל להתנהל בצורה רגועה ובלי דאגות.

היבט שני, הלוואה מאפשרת לעצמאי לרכוש ציוד, מכשירים וכל מה שנדרש בשביל שהוא יוכל לבצע את עבודתו ולספק יותר שירותים. כולל אפשרות להתפתח לכיוונים שונים.

היבט שלישי, הלוואה מאפשרת לעצמאים להתמודד עם חובות או דברים שמקשים עליו להתנהל בצורה סדירה.

 

איך בוחרים הלוואה בצורה נכונה?

ישנם סוגים שונים של הלוואות. כל סוג הלוואה מציע תנאים שונים, הן בהיבט של סכומים, ריביות, תנאי החזר ועוד.

הלוואה בערבות המדינה היא אופציה אחת מיני רבות, כשהיתרון הבולט שלה הוא הגב שהמדינה מעניקה לעצמאי, כך יש לו אפשרות לקבל הלוואה משמעותית. יחד עם זאת, הוא יכול לבחור גם אופציות אחרות, פחות משמעותיות ועדיין לשפר במידה ניכרת את היכולות הכלכליות שעומדות לרשותו.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

ישי כהן
ישי כהן

שירותי אחזקה תחת קורת גג אחת - שירותים מקיפים, יעילים, וגם זולים יותר בחשבון ארוך טווח. בחברת מאייר ניהול נכסי נדל"ן קיימים צוותי עובדים מקצועיים, ייעודיים בעלי ניסיון והסמכה

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!