חברות ניהול ואחזקה

צרו קשר להצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: 074-7695653

 

חברות ניהול ואחזקהאף אחד מבניין המגורים שלכם לא מעוניין לנהל את ועד הבית? נמאס לכם לגבות כספים ולקבל סירובים? הבניין לא מתוחזק כראוי? יש הוצאות רבות שמתנהלות בחוסר שקיפות? אולי כדאי להעסיק חברת ניהול ואחזקה.

 

חברות ניהול ואחזקה – מה זה ואילו תפקידים נכללים באחריותן?

חברות ניהול ואחזקה הן חברות שמנהלות עבורכם את ועד הבית. הן אחראיות על ניהולו התקין של הבניין ותחזוקתו. חברות ניהול ואחזקה עובדות בבנייני מגורים, משרדים ולמוסדות ציבוריים. חברות אלה אחראיות בעיקר על שני תפקידים מרכזיים שהם גביית תשלומים וניהול תחזוקת בניין המגורים.

 

תשלומים וניהול כספי

חברות ניהול ואחזקה יהיו אחראיות על גביית תשלומים ועל הניהול הכספי של כלל צרכי הבניין. הניהול הכספי כולל פתיחת חשבון בנק וניהולו בשקיפות מלאה מול דיירי הבניין. חברות אלה אחראיות על ניהול ההוצאות, וההכנסות שמתבצעות למען הבניין. הן דואגות להוציא קבלות וחשבוניות ולהוציא דוחות שנתיים. הדיירים יכולים להיות מודעים לכל צעד שחברת הניהול מבצעת. כמו כן, חברות הניהול אחראיות על גביית התשלום שנקבע מראש עם דיירי הבניין כדמי ועד. תשלומים אלה יופקדו בחשבון הבנק וישמשו את הדיירים לכלל ההוצאות עבור צרכי בניין המגורים בכל הנוגע לתחזוקתו לטיפולים ותיקונים.

תחזוקה שוטפת וטיפול בתקלות  

חברות ניהול ואחזקה מומלצות בארץחברות ניהול ואחזקה אחראיות על התחזוקה השוטפת של בניין המגורים ועל מתן טיפולים עבור כל תקלה באזורי המחייה המשותפים לכולם. חברות ניהול ואחזקה אחראיות על כל טיפול דחוף שנדרש כמו חשמל, אינסטלציה ועוד. באחריותן ליצור קשר עם אנשי המקצוע המתאימים לטיפול בתקלות. יש חברות ניהול ואחזקה שמעסיקות אנשי מקצוע שמטפלים בתקלות אלה. בנוסף, חברות ניהול ואחזקה אחראיות על התחזוקה השוטפת של בניין המגורים. הן ידאגו לכל חלל משותף באופן שוטף- ניקיון (לובי, חדר המדרגות וכל חלל משותף נוסף כמו חדר כושר ועוד), גננות (תחזוקת הגינה המשותפת לדיירי הבניין), תחזוקת המעלית (כולל בדיקת מהנדס תקופתית), שירותי הדברה במקרה הצורך, במידה וקיימת בריכה ניקוי הבריכה וחיטויה, תחזוקת מערכת סולארית וחימום המים, תחזוקת מערכת גילוי אש, תחזוקת משאבות מים, אבטחת הבניין ועוד.

 

חברות ניהול ואחזקה- מדוע הן קיימות?

ניהול בניין המגורים נמצא באחריות ועד הבית. ברוב המקרים, ועד הבית פועל בהתנדבות. לועד הבית יש אחריות רבה, זהו תפקיד תובעני שדורש התעסקות רבה. בשנים האחרונות יש פחות דיירים שמוכנים להתנדב לקחת על עצמם את ניהול ועד הבית. ציינו שזהו תפקיד תובעני, אך זו לא הסיבה היחידה שאנשים לא מעוניינים להיות ועד בית. בשנים האחרונות חלו שינויים רבים שמקשים על התפקיד אף יותר. בעבר, רוב הבניינים לא עלו מעל 4 קומות ולכן מספר הדירות ומספר הדיירים לא היה גדול מאוד. בנוסף, מערכות הבניין היו פשוטות לתחזוק ולניהול. אך כיום, עם התפתחות הבנייה לגובה, בנייני המגורים הפכו למרובי דיירים. זה כשלעצמו הופך את תפקיד ועד הבית לקשה יותר. יש יותר דיירים לרדוף אחריהם בגביית תשלומים ויותר קשה להגיע להחלטות משותפות.  בנוסף, הבנייה לגובה גרמה לכך שיתווספו מערכות רבות מאוד, מתקדמות ומסובכות שדורשות תשומת לב רבה ותחזוקה שוטפת. במקרים רבים, דיירי הבניין אינם מודעים לתחזוקה הנדרשת עבור מערכות הבניין. בנוסף, מערכות אלו יקרות יותר.

פעמים רבות, הדבר גורם להזנחה בעקבות חוסר הידע של דיירי הבניין. מדובר על מערכות כמו מערכת כיבוי אש, מאגרי מים וגז, משאבות מים, גנרטורים ועוד שחוסר תחזוקה יכול לגרום לתקלות ולהרעה באיכות החיים של דיירי הבניין. דבר נוסף שהשתנה עם השנים הוא יחסי השכנות. בעבר יחסי השכנות היו קרובים יותר וסולידאריים, אך כיום, יש ריחוק בין השכנים. עם השנים, המעמד של ועד הבית נפגע, היכולת של ועד הבית לגבות תשלומים הפכה לקשה. שכנים רבים מסרבים לשלם את דמי הועד. במקרים רבים הדבר מטופל בלשכת המפקח על רישום המקרקעין. אך לצדם, מקרים רבים שלא מטופלים ודיירי הבניין צריכים להתמודד עם ההשלכות. לכן, בבנייני מגורים רבים, דיירי הבניין לא מעוניינים לקחת על עצמם את תפקיד ניהול ועד הבית. מסיבה זו, בשנים האחרונות התחילו לקום יותר ויותר חברות ניהול ואחזקה חיצוניות שיבצעו את ניהול ועד הבית. חברות ניהול ואחזקה, מבצעות את תפקידי ועד הבית. חברות ניהול ואחזקה מוכרות בחוק כ״מתחזק״. כאשר מעוניינים לעבור מניהול עצמאי לחברת ניהול ואחזקה, ההחלטה צריכה להתקבל ברוב של שני שליש מדיירי הבניין. אם מעוניינים רק בהחלפה של חברת הניהול ההחלטה צריכה לעבור ברוב של 51% קולות.

 

 

 

מה היתרונות בהעסקת חברת ניהול ואחזקה?

מקצועיות וניסיון

חברות ניהול ואחזקה מכירות את מערכות הבניין השונות, את דרכי הטיפול במגוון תקלות ואת התחזוקה הנחוצה מאחר והן פועלות מול מספר בתים משותפים ולא רק אחד. חברות ניהול יידעו מה התחזוקה הנדרשת לבניין שלכם ויעסיקו אנשי מקצוע מתאימים. בנוסף, העובדים של חברות הניהול יהיו מקצועיים ומנוסים. כך בעצם, העבודה שתתבצע על ידי חברה חיצונית, ברוב המקרים, תהיה טובה יותר מניהול ועד בית עצמאי על ידי דיירי הבניין.

חסכון בזמן

כפי שציינו קודם, ניהול ועד בית דורש מתן תשומת לב רבה. חברות ניהול, מורידות את עול הטיפול ותחזוקת הבניין מגב הדיירים. הן עובדות בשעות היום, בזמן שרוב הדיירים נמצאים בעבודה וישימו לב לכל מה שצריך בבניין.

טיפול מהיר עבור תקלות 

כפי שהזכרנו, חברות ניהול ואחזקה הן חברות מנוסות ומעסיקות עובדים רבים. הן מסוגלות לתת מענה מהיר עבור רוב הבעיות בבניין. הן יודעות מה הטיפול הנחוץ ומעסיקות עובדי תחזוקה שיתנו מענה עבור הבעיות בבניין. התקלות מקבלות טיפול מהיר ודיירי הבניין נהנים ממענה מיידי.

גוף חיצוני ואובייקטיבי 

חברות ניהול יפעלו כקבלן משנה, ולכן הן יהיו גוף חיצוני ואובייקטיבי. הן יכולות לפתור מהר יותר סכסוכים עם שכנים, להעיר לדיירי הבניין על ניקיון, אי תשלום בזמן ועוד.

איך לבחור חברת ניהול ואחזקה

טיפים חשובים בהעסקת חברות ניהול ואחזקה

חוזה

כאשר מחליטים לעבור לחברת ניהול ואחזקה, מסתכנים בהעסקת חברה לא מקצועית. לכן, כשמעסיקים חברת ניהול ואחזקה מומלץ לסגור חוזה לתקופה של שנה מקסימום. בנוסף, יש לוודא שאין סעיף שמאפשר חידוש אוטומטי של החוזה. בנוסף, בררו מראש מה הן נקודות היציאה מהחוזה ושאין דמי יציאה, במידה ואתם רוצים להפסיק את שירות חברת הניהול לפני תום החוזה. חשוב לדעת, בבניינים חדשים, במקרים רבים הקבלן בוחר את חברת הניהול על מנת לקבל עמלה מחברת הניהול.

שירותים כוללים

כאשר מחפשים חברת ניהול, מומלץ לבחור בחברת ניהול שתספק עבורכם את המגוון הרחב ביותר של השירותים הנחוצים. כך, תוכלו להתנהל מול גוף אחד בלבד.

ביטוח

בדקו שחברת הניהול מבוטחת ושהביטוח כולל את נציגות הבית.

פיקוח על ידי נציגות מדיירי הבניין 

יש חברות ניהול ואחזקה לא מקצועיות שלא מבצעות את העבודה. מסיבה זו, מומלץ שתהיה נציגות מדיירי הבניין שתפקח על חברת הניהול. אם ישנה תקלה שחברת הניהול לא מודעת אליה אז יש ליידע אותה. בנוסף, וודאו שחברת הניהול לא צוברת חובות ומשלמת לאנשי המקצוע.

דוחות

מומלץ לעקוב אחר הדוחות של חברת הניהול. זו חייבת להגיש אחת לכמה חודשים דוח של הכנסות והוצאות ולפעול מולכם בשקיפות מלאה.

 

צרו קשר להצעת מחיר שלא תוכלו לסרב: 074-7695653

תוכן עניינים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שורשים בביוב – מה זה וכיצד זה נוצר

הרבה פעמים אנחנו שומעים מבעלי מקצוע בתחום האינסטלציה בכלל והביוב בפרט, על מצב של היווצרות שורשים בתוך צנרת הביוב. אנחנו יכולים לקרוא על כך מאמרים

ייבוש רטיבות כלואה

רטיבות כלואה בבית שלך עלולה לגרום למגוון בעיות, מריחות עבשים ועד לצמיחת עובש וטחב. זה גם יכול לפגוע בריצוף ולעודד מזיקים. למרבה המזל, ישנם כמה

סוגים שונים של ריצוף דק ועץ

התקנת דק ורצפת עץ היא דרך מצוינת להעלות את ערך הבית שלכם. ריצוף דק ועץ מותקנים בדרך כלל מעל בטון או משטחים קשים אחרים. חשוב

מאמרים אחרונים שלנו

ניהול מבנים מקצועי וזמין

ניהול מבנים

ניהול מבנים הוא גוף או חברה המספקים לקהל לקוחותיהם מגוון רחב של שרותי ניהול מקיפים עבור מגדלי יוקרה, ניהול בנייני

לקריאה נוספת

ניהול נכסים

  אם יש בבעלותכם מספר נכסים שונים, באותו בניין או פזורים, בירושה או ברכישה, אתם יכולים להעסיק חברה לניהול נכסים

לקריאה נוספת
התקשרו עכשיו