חברות ניהול

תוכן עניינים

חברות ניהול מומלצותניהול הבניין מתבצע על ידי ועד הבית. חשוב להבין שאם ועד הבית אינו מתפקד כמו שצריך או שאין דייר שמנהל את ועד הבית, מחיר הבניין והנכסים בו יירדו. לאחזקת הבניין יש השפעה רבה על מחירי הדירות. אם הדיירים אינם מעוניינים לנהל את ועד הבית צריך לעבור לניהול חיצוני על ידי חברות ניהול.

 

מה הסימנים לכך שועד הבית לא מתפקד וכדאי לעבור לניהול על ידי חברת ניהול?

התנהלות לקויה באופן כללי

ועד הבית צריך להתנהל בשקיפות מלאה מול דיירי הבניין. אם ועד הבית אינו מכנס אסיפות לפני החלטות חשובות, מנהל את הכספים בניגוד להחלטת הדיירים, אינו מתקשר באופן ברור עם דיירי הבניין ולא מוציא קבלות ודוחות הדבר מעיד על ועד בית לא מתפקד. במקרה כזה, מומלץ לעבור לניהול חיצוני על ידי חברות ניהול.

ניהול כספי לקוי

אם הניהול הכספי מתבצע בצורה לקויה זה סימן לועד בית לא מתפקד. הניהול הכספי צריך להתבצע בשקיפות מלאה מול דיירי הבניין. אם ועד הבית לא עורך דוחות שנתיים ומציג אותם לפני הדיירים או שההתנהלות מנוגדת להחלטת הדיירים, סימן שהניהול הכספי לא נכון.

בנוסף, דיירים רבים מסרבים לשלם את דמי הועד. כאשר ועד הבית לא גובה את התשלומים בצורה סדירה ולא מתעקש על התשלום מכלל הדיירים הדבר ייצור מחסור בתקציב של ועד הבית. מחסור בתקציב יכול לגרום לשתי בעיות. האחת היא שאנשי מקצוע רבים לא יהיו מעוניינים לעבוד מול הבניין ויהיה קשה לשמור על תחזוקה שוטפת של הבניין. הבניין יראה מוזנח ויתחילו להווצר תקלות רבות. הבעיה השנייה, תהיה שדיירי הבניין שמשלמים את דמי הועד יצטרכו לשלם יותר בגלל הדיירים שאינם משלמים. בכל מצב, הדבר יפגע בדיירי הבניין. אם שמים לב שהניהול הכספי לא מתנהל כשורה מומלץ לעבור לחברות ניהול.

תחזוקה לקויה 

אם הבניין מוזנח ולא מתבצעת תחזוקה שוטפת, זה סימן לועד בית לא מתפקד. לפעמים הדבר ינבע מחוסר רצון, חוסר תקציב או ניסיון לחסוך. אך פעמים רבות, דיירי הבניין בכלל לא מודעים לתחזוקה הנדרשת עבור מערכות הבניין השונות. הדבר גורם להזנחה של מערכות הבניין. הדבר יבוא לידי ביטוי במראה הבניין שייראה מלוכלך ומוזנח. בנוסף, יש מערכות שאם לא מטפלים בהן הדבר יכול לגרום לנזק כמו מערכות כיבוי אש, משאבות מים, מערכות גז ועוד. אם אתם מרגישים שתחזוקת הבניין מתנהלת באופן לקוי, מומלץ לעבור לניהול על ידי חברות ניהול. חברות אלה מכירות את מערכות הבניין ואת התחזוקה הנדרשת לכל מערכת.

 

 

טיפים חשובים לפני העסקת חברות ניהול?

כאשר מעוניינים לעבור מניהול עצמאי לניהול על ידי חברת ניהול, ההחלטה צריכה להתקבל ברוב של שני שליש מדיירי הבניין.

מספר טיפים שיסייעו לכם בהעסקת חברת ניהול

חוזה עם חברות ניהול

חברות ניהול בפריסה ארצית!כאשר מחליטים לעבור לחברת ניהול, מסתכנים בהעסקת חברה לא מקצועית. לכן, כשמעסיקים חברת ניהול מומלץ לסגור חוזה לתקופה של שנה מקסימום. בנוסף, יש לוודא שאין סעיף שמאפשר חידוש אוטומטי של החוזה. בררו מראש מה הן נקודות היציאה מהחוזה ושאין דמי יציאה. בדקו שחברת הניהול מבוטחת ושהביטוח כולל את נציגות הבית.

חברות ניהול – שירותים כוללים

כאשר מחפשים חברת ניהול, מומלץ לבחור בחברת ניהול שתספק עבורכם את המגוון הרחב ביותר של השירותים הנחוצים.

חברות ניהול – פיקוח על ידי נציגות מדיירי הבניין 

מומלץ שתהיה נציגות מדיירי הבניין שתפקח על חברת הניהול. בנוסף, וודאו שחברת הניהול לא צוברת חובות ומשלמת לאנשי המקצוע. מומלץ לעקוב אחר הדוחות של חברת הניהול. זו חייבת להגיש אחת לכמה חודשים דוח של הכנסות והוצאות ולפעול מולכם בשקיפות מלאה.

 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

החלפת מעלית בבניין משותף

מעלית בבית משותף מאפשרת לדיירים לעלות או לרדת מהדירה לקומת הלובי, לחניון התת קרקעי או לכל קומה אחרת בבניין. המעלית משפרת את איכות החיים של

חומרי גלם לבנייה קלה

בשנים האחרונות, אנשים רבים התוודעו ליתרונות שבבנייה הקלה. בזכות כך הבנייה הקלה הופכת ליותר ויותר פופולרית בשנים האחרונות. הבנייה הקלה מתבססת על חומרי גלם המאפשרים

מאמרים אחרונים שלנו

ניהול מבנים מקצועי וזמין

ניהול מבנים

ניהול מבנים הוא גוף או חברה המספקים לקהל לקוחותיהם מגוון רחב של שרותי ניהול מקיפים עבור מגדלי יוקרה, ניהול בנייני

לקריאה נוספת

ניהול נכסים

  אם יש בבעלותכם מספר נכסים שונים, באותו בניין או פזורים, בירושה או ברכישה, אתם יכולים להעסיק חברה לניהול נכסים

לקריאה נוספת