חברת ניהול ואחזקה

חברת ניהול ואחזקהניהולו התקין של בניין המגורים נמצא באחריות ועד הבית. אך מה עושים כשאף דייר לא מוכן לנהל את ועד הבית? מעסיקים חברת ניהול ואחזקה. חברות אלה מנהלות עבורכם את ועד הבית. חברות אלה פועלות בבנייני מגורים אך גם במשרדים ומוסדות ציבוריים.

 

אילו תפקידים נמצאים באחריות חברת ניהול ואחזקה?

ניהול כספי וגביית תשלומים

חברת ניהול ואחזקה אחראית על גביית תשלומים ועל הניהול הכספי של כלל צרכי הבניין בשקיפות מלאה מול דיירי הבניין. חברת הניהול תהיה אחראית על ניהול ההוצאות, וההכנסות שמתבצעות למען הבניין, הוצאת קבלות וחשבוניות והוצאת דוחות שנתיים. כמו כן, חברת הניהול אחראית על גביית התשלום שנקבע מראש עם דיירי הבניין כדמי ועד. תשלומים אלה יופקדו בחשבון הבנק של הועד וישמשו את הדיירים לכלל ההוצאות עבור צרכי בניין המגורים בכל הנוגע לתחזוקתו השוטפת ולטיפול בתקלות.

תחזוקה שוטפת וטיפול בתקלות  

חברת ניהול ואחזקה אחראית על התחזוקה השוטפת של בניין המגורים ועל מתן טיפולים עבור כל תקלה באזורי המחייה המשותפים לכולם. כל תקלה כמו חשמל או אינסטלציה לדוגמא, תקבל מענה מחברת הניהול. בנוסף, חברת ניהול ואחזקה אחראית על התחזוקה השוטפת של הבניין. התחזוקה השוטפת כוללת שירותים כמו ניקיון עבור חלקי הבניין המשותפים (לובי, חדר מדרגות ועוד), תחזוקת הגינה, שירותי הדברה, תחזוקת המערכות השונות כמו כיבוי אש, משאבות מים ועוד.

 

מה הקשיים שהובילו אנשים רבים להעסיק חברת ניהול ואחזקה?

חברת ניהול ואחזקה מומלצת בשנים האחרונות פחות אנשים מעוניינים לשמש כועד בית. לכן, התחילו לקום יותר ויותר חברות ניהול ואחזקה חיצוניות שיבצעו את ניהול ועד הבית. חברת ניהול ואחזקה, תבצע עבור דיירי הבניין את תפקידי ועד הבית. כאשר מעוניינים לעבור מניהול עצמאי לחברת ניהול ואחזקה, ההחלטה צריכה להתקבל ברוב של שני שליש מדיירי הבניין. אם מעוניינים רק בהחלפה של חברת הניהול ההחלטה צריכה לעבור ברוב של 51% קולות.

אז מה הקשיים שהובילו להעסקת חברת ניהול ואחזקה?

תפקיד תובעני ומחסור בזמן- כפי שציינו, ניהול הבניין נמצא באחריות ועד הבית. ועד הבית הוא תפקיד תובעני מאוד שפועל בהתנדבות. ככל שיש יותר דירות ויותר דיירים, תפקיד ועד הבית הופך לקשה יותר ועמוס יותר. בנוסף, הרבה אנשים עובדים שעות רבות ביום. מעבר לעבודה יש ילדים, צריך לבשל, לנקות ולדאוג לניהול הבית האישי שלך. לרוב הדיירים אין את הזמן לדאוג לניהול הבניין בנוסף לשאר הדברים שדואגים להם. ניהול הבניין דורש עבודה רבה ותשומת לב מירבית.

התפתחות הבנייה לגובה- בעבר, רוב הבניינים לא עלו מעל 4 קומות ולכן מספר הדירות ומספר הדיירים לא היה גדול מאוד. כיום, עם התפתחות הבנייה לגובה, בנייני המגורים הפכו למרובי דיירים. ריבוי הדיירים הופך את תפקיד ועד הבית לקשה יותר. יש יותר דיירים לרדוף אחריהם בגביית תשלומים ויותר קשה להגיע להחלטות משותפות.

מערכות מסובכות- בעבר, מערכות הבניין היו פשוטות לתחזוק ולניהול. הבנייה לגובה גרמה לכך שיתווספו מערכות רבות מאוד, מתקדמות ומסובכות שדורשות תשומת לב רבה ותחזוקה שוטפת. במקרים רבים, דיירי הבניין אינם מודעים לתחזוקה הנדרשת עבור מערכות הבניין. בנוסף, מערכות אלו יקרות יותר. פעמים רבות, הדבר גורם להזנחה בעקבות חוסר הידע של דיירי הבניין. מדובר על מערכות כמו מערכת כיבוי אש, מאגרי מים וגז, משאבות מים, גנרטורים ועוד.

יחסי שכנות- בעבר יחסי השכנות היו קרובים יותר וסולידאריים, אך כיום, יש ריחוק בין השכנים. עם השנים, המעמד של ועד הבית נפגע, היכולת של ועד הבית לגבות תשלומים הפכה לקשה. שכנים רבים מסרבים לשלם את דמי הועד ודיירי הבניין צריכים להתמודד עם ההשלכות.

 

תוכן עניינים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

האם אתם צריכים אימון עסקי?

לא פשוט להיות עצמאי היום, נוכחנו לראות את משבר הקורונה טלטל את עולם העסקים וגרם לאלפי עסקים לקרוס. אימון עסקי נועד כדי לתת לכם מענה

איך בוחרים מצלמות אבטחה לבית?

מצלמות אבטחה נפוצות בבתים, משרדים, חנויות, כבישים ועוד. מצלמות אבטחה יכולות להעניק לכם ביטחון משמעותי כאשר אתם בבית או מחוצה לו. מבעד לכך שניתן לזהות

האם מומלץ להשתמש במדפי מתכת?

מדפי מתכת הם אופציה טובה למחסן הביתי שלך. הם חזקים, עמידים ובעלי יכולת להחזיק הרבה פריטים. מדף מתכת הוא לא רק אופציה למחסן הביתי שלכם.

גנובים על הירח

כמה כיף לחזור הביתה, להוריד את כל החפצים והלחצים שליוו אותנו במהלך היום העמוס, להיכנס לחדר הזוגי שלנו יחד עם בת הזוג לאווירה נוחה ונעימה

מאמרים אחרונים שלנו

ניהול מבנים מקצועי וזמין

ניהול מבנים

ניהול מבנים הוא גוף או חברה המספקים לקהל לקוחותיהם מגוון רחב של שרותי ניהול מקיפים עבור מגדלי יוקרה, ניהול בנייני

לקריאה נוספת

ניהול נכסים

  אם יש בבעלותכם מספר נכסים שונים, באותו בניין או פזורים, בירושה או ברכישה, אתם יכולים להעסיק חברה לניהול נכסים

לקריאה נוספת