ניהול בית

תוכן עניינים

ניהול ביתחברות לניהול בית, נותנות מענה לכל מי שיש מספר נכסים ודירות שהוא משכיר לאנשים שונים. כל בעל נכס יודע שניהול הנכס דורש זמן רב והתעסקות רבה, הדיירים מבקשים מענה עבור תקלות שונות, צריך לדאוג לגביית שכר הדירה ולוודא שהדיירים שומרים על הנכס ולא מפרים את החוזה. כדי להקל על ניהול הבית, אתם יכולים להעסיק חברה לניהול בית שתסייע לכם בניהול הדירות ובתחזוקתם. ריכזנו עבורכם מידע עבור החברות לניהול בית.

 

מה היא חברה לניהול בית ומה התפקידים של חברה כזאת?

חברות לניהול בית הן חברות שמנהלות את הנכסים שנמצאים בבעלותכם. החברות יאתרו עבורכם שוכרים אפשריים, הן יגבו מהדיירים את דמי השכירות, יתחזקו את פנים הנכס ועוד. יש לשים לב שבנוסף לחברות ניהול בית, קיימות חברות ניהול ועד בית. חברות ניהול ועד בית אחראיות על ניהולו התקין ותחזוקתו של בניין המגורים כולו. לעומת זאת, חברות לניהול בית מתעסקות בנכסים ובדירות ולא בתחזוקתו של בניין מגורים שלם.

לחברת ניהול יש תפקידים רבים. חשוב לוודא שהחברה שאתם מעסיקים תסייע לכם במגוון התחומים ולא רק בחלק מהם.

התחומים בהם החברות לניהול בית מתמחות-

תיווך ואחזקה 

חברות אלה אחראיות לאתר שוכרים לנכס שלכם. הן אחראיות לסגור חוזה מול השוכרים. הו אחראיות על כל מה שקשור לתחזוקת הדירה כולל טיפול בתקלות ומתן מענה עבור תלונות הדיירים. במקרה שבבעלותכם בניין מגורים, חברת הניהול תדאג גם לניהול הדירות וגם לניהול אזורי המחייה המשותפים בבניין, כמו הלובי, חדר המדרגות והמעלית.

הנהלת חשבונות 

חברת ניהול נכסים אחראית על כל הניהול הכספי של הנכס. במקרים של טיפולים נחוצים, החברה תשיג עבורכם מחירים נוחים של אנשי המקצוע הנחוצים. החברה תגבה את דמי השכירות מידי השוכרים. היא תהיה אחראית על הנהלת חשבונות ותוציא דו"ח שנתי עבור רואה החשבון.

ההיבט המשפטי 

חברת ניהול נכסים תדאג לטיפול הנכס מול הרשויות. החברה תשים לב לכל הפרה של חוזה השכירות על ידי הדיירים ותדאג לחדש את חוזה השכירות במקרה הצורך. חברת הניהול תעניק ייעוץ משפטי בכל מה שקשור לנכס.

 

 

ניהול בית בפריצה ארצית

האם מומלץ להעסיק חברה לניהול בית?

חברות ניהול דירות להשכרה, כפי שציינו, עוזרות לכם לנהל את הנכס שלכם בפן הכספי, תחזוקתי ועוד. ריכזנו עבורכם מספר סיבות כדי שתדעו אם כדאי לכם להעסיק חברת ניהול דירות להשכרה.

  • אין לכם זמן להתנהל מול השוכרים, אתם לא יודעים להתמודד איתם כאשר צצות בעיות ואין לכם את הכוח להתעסקות הזאת.
  • כאשר דייר יוצא מהדירה, קשה לכם למצוא שוכרים חדשים במהירות ואתם מפסידים כסף רב.
  • אתם לא מתנהלים נכון מול אנשי המקצוע השונים ומרגישים שהם לוקחים לכם הרבה כסף.
  • עלות התשלום לרואה החשבון ולעורך הדין כדי שיטפלו עבורכם בטפסים, היא יותר גבוהה ממה שתשלמו לחברת ניהול.
  • אתם מרגישים שניהול הוא לא הצד החזק שלכם, צריכים סיוע ניהולי ומשפטי.

 

האם חברה לניהול בית לוקחת עמלת ניהול?

התשובה היא כן. החברות לניהול בית לוקחות עמלת ניהול. גובהה של עמלת הניהול ישתנה על פי סוג הבית, רמת התחזוקה הנחוצה והקשיים הכרוכים בניהול הבית. עמלת הניהול נגבית בפועל מההכנסות של הבית. כלומר, אם אין הכנסות לבית (במידה והבית ריק ואין שוכרים)- ההפסד הרווחי הוא של בעל הבית ושל חברת הניהול כאחד. יש חברות ניהול שגובות עמלת תיווך מהדיירים- אך זה לא תקין. מומלץ לבדוק מראש מה התנאים שחברת הניהול מציעה לכם.

לסיכום, חברת ניהול בית יכולה לסייע לכם בשמירה על הנכס והתנהלות מול השוכרים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!