ניהול בניינים

תוכן עניינים

ניהול בניינים

חברות ניהול בניינים הן חברות שמנהלות עבורכם את ועד הבית. מרגישים שועד הבית מתנהל בצורה לקויה? אין דייר שמוכן לקחת על עצמו את תפקיד ועד הבית? הפתרון הקל והטוב ביותר הוא להעסיק חברת ניהול בניינים.

 

מה הקשיים שהובילו להקמתן והעסקתן של חברות ניהול בניינים?

תפקיד ועד הבית הוא לא תפקיד קל. בשנים האחרונות יש פחות ופחות אנשים שמעוניינים לקחת על עצמם את תפקיד ועד הבית. מה הסיבות לכך?

תפקיד תובעני- ועד הבית הוא תפקיד קשוח ותובעני מאוד. יש להתייחס לפרטים רבים, להבין בתחזוקת מערכות הבניין השונות, ליצור קשר עם אנשי מקצוע שונים ולגבות כספים מדיירי הבניין, מה שיכול להיות התפקיד הקשה ביותר. ככל שבניין המגורים יהיה גדול יותר ויכיל יותר דירות כך יהיה קשה יותר לנהל את הבניין. בנוסף, כיום, לרוב האנשים אין את הזמן ואת היכולת להתעסק בתפקיד תובעני כמו ועד הבית. רוב האנשים עובדים שעות רבות ביום ואין להם את הפנאי להתעסק בניהולו התקין של הבניין.

בנייה לגובה- כפי שציינו, ככל שבניין המגורים יהיה גדול יותר כך יהיה קשה יותר לנהל אותו. בשנים האחרונות תחום הבנייה לגובה התפתח מאוד. רוב הבניינים החדשים נישאים לגובה של יותר מ8 קומות. הדבר מקשה על ניהולו התקין של ועד הבית.

מערכות בניין מסובכות- בעבר לא היו מערכות בניין מסובכות לתפעול. כיום, עם התפתחות הבניה לגובה והתקדמות הטכנולוגיה, יש מערכות בניין מסובכות ומתקדמות. ריבוי מערכות הבניין והתפעול המסובך שלהן גורם לכל שרוב דיירי הבניין לא מודעים לתחזוקה הנחוצה. בנוסף, בבניינים רבים כיום, יש חניונים תת קרקעיים. אם לא מתחזקים את החניון באופן המתאים הדבר עלול לגרום להצטברות של אדים רעילים לנשימה. על מנת שהדבר לא יקרה צריך לדעת את התפעול והתחזוקה הדרושים לתחזוקת הבניין. חברות ניהול בניינים מכירות את מערכות הבניין השונות ואת דרכי הטיפול בהן.

יחסי שכנות קרים- בעבר יחסי השכנות היו קרובים. השכנים היו חברים ויחסי הסולידאריות ביניהם אחד כלפי השני תרמו לעבודתו של ועד הבית. כיום, המנטליות השתנתה ובנייני המגורים מרובי דיירים וקשה להכיר את כולם. מעמדו של ועד הבית התדרדר. שכנים רבים מסרבים לשלם את דמי הועד והדבר פוגע בדיירי הבניין. חברות ניהול בניין הן גוף חיצוני ואובייקטיבי שמתעסק בדברים ללא עניין אישי.

 

 

טיפים חשובים לפני שמעסיקים חברת ניהול בניינים

חברות ניהול בנייניםחוזה- כשמעסיקים חברת ניהול בניינים יש את הסכנה שמדובר בחברה לא מקצועית. לכן, מומלץ לחתום חוזה לתקופה של שנה מקסימום. כך, אם לא תהיו מרוצים תוכלו להפסיק את ההתקשרות לחברת הניהול שהעסקתם. בנוסף, וודאו שהחוזה שאתם חותמים תקין. וודאו שאין סעיף שמאפשר חידוש אוטומטי של החוזה. בדקו מהן נקודות היציאה השונות והאם הן כוללות דמי יציאה. בדקו שהחברה מבוטחת ושהביטוח תקף גם לנציגות הבניין.

שירותים- ישנן חברות ניהול בניינים רבות. על מנת להקל על עצמכם בניהול ועד הבית העסיקו חברת ניהול בניינים שמעניקה את כלל השירותים השונים. כך תוכלו להתנהל רק מול גוף אחד ולחסוך לעצמכם כאב ראש.

פיקוח- כפי שציינו, כשמעסיקים חברת ניהול בניינים מסתכנים בהעסקת חברה לא מקצועית ולא מנוסה. מומלץ למנות נציגות של דיירי הבניין שיפקחו על עבודתה של חברת הניהול. לפעמים גם יש טעויות, על ידי פיקוח תוכלו לשים לב לטעויות של חברת הניהול וליידע אותה. לדוגמא אם צצה תקלה שלא שמו לב אליה.

דוחות- חברות ניהול בניינים אמורות להתנהל מולכם בשקיפות מלאה. שימו לב שחברת הניהול מוציאה דוחות שנתיים ומציגה לכם אותם באסיפות הדיירים.

 

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!