ניהול דירות

תוכן עניינים

ניהול דירותאם יש בבעלותכם מספר דירות, נכסי נדל"ן או בניינים, בין אם רכשתם ובין אם ירשתם אותם, יש לכם את האפשרות לשכור חברת ניהול דירות. מה זה חברת ניהול דירות, על מה היא אחראית והאם מומלץ להעסיק חברה כזו? ריכזנו עבורכם תשובות.

 

מה זה חברת ניהול דירות?

חברות ניהול דירות הן חברות שמנהלות את הנכסים שבבעלותכם. הן מאתרות שוכרים אפשריים, גובות את דמי השכירות, מתחזקות את פנים הנכס ועוד. בנוסף קיימות חברות ניהול ועד בית, שאחראיות על ניהולו התקין ותחזוקתו של בניין המגורים. חברות ניהול ועד בית אחראיות על גביית דמי ועד ועל התחזוקה השוטפת של בניין המגורים כולל טיפולים נחוצים למערכות הבניין השונות. לעומת זאת, חברת ניהול דירות מתעסקת בדירות פרטיות ולא בבניין מגורים שלם.

על מה חברת ניהול דירות אחראית?

חברות ניהול דירות אחראיות על כל מה שקשור לניהולו של הנכס. הן מתפקדות בעיקר בשלושה תחומים-

תיווך ואחזקה 

חברת ניהול דירות אחראית על תחום התיווך והאחזקה. היא אחראית לאתר שוכרים, ללא עמלת תיווך. אחראית לסגור את החוזה עם השוכרים המתאימים, ללא תשלום שכר טרחה של עורך דין. החברה אחראית על תחזוקת הדירה, מתן מענה עבור טיפולים דרושים ומענה עבור תלונות הדיירים. במקרה שבבעלותכם בניין, חברת הניהול תדאג גם לניהול אזורי המחייה המשותפים בבניין המגורים, כמו הלובי, חדר המדרגות והמעלית.

הנהלת חשבונות 

חברת ניהול דירות אחראית על הניהול הכספי. במקרה של טיפולים נחוצים, היא תשיג מחירים נוחים של אנשי המקצוע הנחוצים כמו חשמל, אינסטלציה ועוד. החברה תגבה את דמי השכירות. היא תהיה אחראית על הנהלת חשבונות ותוציא דו"ח שנתי עבור רואה חשבון.

ההיבט המשפטי 

החברה תדאג לטיפול הנכס מול הרשויות. היא תטפל בתשלומים עבור מס הכנסה או טיפול במע"מ. תדווח לרשויות (חברת חשמל, תאגיד המים, עירייה ועוד) על כל שינוי או חידוש. תשים לב לכל הפרה של חוזה השכירות. תדאג לחדש את חוזה השכירות במקרה הצורך. חברת הניהול תעניק ייעוץ משפטי לכל מה שקשור לנכס.

 

 

האם יש עמלת ניהול?

חברות ניהול דירות לוקחות עמלת ניהול עבור הדירות שמנהלות. עמלת הניהול משתנה על פי סוג הנכס, רמת התחזוקה הנחוצה והקשיים הכרוכים בניהול הנכס. עמלת הניהול נגבית מההכנסות של הנכס. כלומר, אם אין הכנסות לנכס- אם אין שוכרים והדירה ריקה זה הפסד של בעל הנכס של חברת הניהול כאחד. יש חברות ניהול שגובות עמלת תיווך מהדיירים- אך זה לא תקין, לכן בדקו מראש מה חברת הניהול דירות מציעה לכם.

 

האם מומלץ להעסיק חברה כזו?

חברות ניהול דירותעל שאלה זו אתם צריכים לענות עם שיקולים אישיים. אם יש לכם זמן להתנהל מול שוכרים, אם אתם מוצאים שוכרים בקלות, אם אתם לא צריכים עורך דין בשביל חוזה השכירות, ואם אתם יודעים להתנהל מול אנשי מקצוע אז אולי כדאי שתחסכו את הכסף על חברת ניהול. אך, אם אין לכם זמן להתנהל מול השוכרים. אם אין לכם זמן לחפש שוכרים חדשים ברגע שהקודמים עזבו. אם אתם לא יודעים להתנהל מול אנשי המקצוע השונים ומרגישים שהמחירים שמציעים לכם לא טובים. אז אולי כדאי לכם להעסיק חברת ניהול. שתטפל עבורכם בנכסים השונים.

 

לסיכום, חברת ניהול דירות יכולה לסייע לכם לניהול הנכס על הצד הטוב ביותר. שוכרים רבים מפרים חוזה ולא שומרים על הנכס שלכם, וחברת ניהול דירות יכולה לסייע לכם בשמירה על הנכס והתנהלות מול השוכרים.

 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שיפוץ דירה וצבע בגבעת שמואל

אם אתם מתגוררים בגבעת שמואל ואתם מרגישים שהבית שלכם כבר לא נראה טוב. אם אתם מרגישים שאתם חייבים לשדרג את הבית שלכם על מנת להרגיש

טיפים לתיקון דלתות

בעוד יש מקרים בהם כמעט כל אחד מאיתנו יכול לתקן את הדלת בעצמו, יש גם מצבים בהם יש צורך במומחה. מה שכן, ללא ספק, דלת

חברת ניהול ועד בית מחירים

בתקופה האחרונה אנו עדים לתהליך שנמשך על גבי העשור האחרון שהתחיל בעיקר בבניינים חדשים אך התפשט גם לבתים משותפים ישנים ואותו תהליך הוא החלפת ועד

ניהול בנייני דירות

בתים משותפים

ניהול בתים משותפים יכול להיות אתגר אמתי לאור מספר רב של פרמטרים. בראש ובראשונה בכל בית משותף יש תקלות שצריך לתקן אותן בכדי לשמור על

מאמרים אחרונים שלנו

ניהול מבנים מקצועי וזמין

ניהול מבנים

ניהול מבנים הוא גוף או חברה המספקים לקהל לקוחותיהם מגוון רחב של שרותי ניהול מקיפים עבור מגדלי יוקרה, ניהול בנייני

לקריאה נוספת

ניהול נכסים

  אם יש בבעלותכם מספר נכסים שונים, באותו בניין או פזורים, בירושה או ברכישה, אתם יכולים להעסיק חברה לניהול נכסים

לקריאה נוספת
Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!