תפקידו של טכנאי גז בישראל

תוכן עניינים

טכנאי הגז הוא מי שמתקן ומתחזק מכשירי גז, כגון תנורים, מחממי מים ודודים. הם גם בודקים את צנרת הגז לאיתור דליפות ונזקים אחרים כדי לוודא שהיא בטוחה. טכנאי גז אחראים לבדיקת המערכת כדי לאתר נזילות או בעיות אחרות בצנרת או במכשירים. הם גם מתקינים ציוד חדש, כגון תנור או דוד, בעת הצורך. טכנאי גז בדרך כלל זקוקים לתעודת בגרות או מקבילה ל-GED ולכמה השכלה על-תיכונית במקצוע הקשור לתחום העבודה. טכנאי גז הוא אדם שעובד על קווי גז וציוד. הם יכולים להיות מועסקים בחברה, או שהם יכולים לעבוד באופן עצמאי. טכנאי גז אחראי על בדיקה ותיקון של מערכת גז כדי לוודא שהיא בטוחה לתפעול. הם גם מבצעים בדיקות בטיחות בכל מכשירי החשמל המשתמשים בגז טבעי, כולל תנורים, מחממי מים, תנורים, מייבשי כביסה וקמינים. אחריות נוספת של הטכנאי עשויה לכלול התקנת מערכות צנרת חדשות או הוספת מכשירים נוספים למערכת קיימת.

טכנאי גז

ישנם מספר טכנאי גז שעושים עבודה מצוינת. החברה בה אני משתמש נקראת "חברת הגז ABC". השתמשתי בהם במשך שנים והם תמיד עושים עבודה נהדרת. הם גם מאוד אמינים ודייקנים. טכנאי הגז אחראים על התקנה, תחזוקה ותיקון של מערכות צנרת הגז. הם גם מתקינים ומתחזקים ציוד גז טבעי כמו תנורים, מחממי מים ומייבשי כביסה. טכנאי גז צריכים להיות בעלי הבנה בעקרונות של כימיה, הנדסה, מתמטיקה ופיזיקה. הם גם צריכים להבין כיצד להשתמש בכלים כמו מפתח צינור או מברג. טכנאי גז אחראים על התקנה, תחזוקה ותיקון של צנרת גז, ציוד, מכשירי חשמל וקווי גז טבעי. על מנת להיות טכנאי מוסמך בתחום זה, תצטרך להשלים תכנית התלמדות של ארבע שנים.

התמחות זו מחולקת לשני שלבים:

1) השלב הראשון הוא התלמדות אצל אינסטלטור או מתקין גז מורשה.

2) השלב השני הוא התלמדות אצל קבלן הסקה מורשה.

החניך יעבוד עם המנטור שלו לפחות שלוש שנים לפני שיוכל להגיש בקשה לרישיון מכונאי הגז שלו. בעבר הומלצו מפה לאוזן על טכנאי גז. כיום, בגלל הופעת האינטרנט והמדיה החברתית, אנו יכולים לקבל המלצות מחברים בפייסבוק. אנחנו יכולים למצוא אותם גם בלינקדאין או ב-Google+ ולקרוא את הביקורות שלהם. הדרך הטובה ביותר למצוא טכנאי גז מכובד היא לשאול את חבריך לייעוץ או פשוט להכינס לחברת אולטרה גז.

הדבר הראשון והעיקרי לעשות הוא למצוא טכנאי גז אמין. יש הרבה דברים שאתה צריך לקחת בחשבון לפני הזמנת טכנאי גז. בראש ובראשונה, צריך למצוא מישהו אמין – מישהו שיופיע כשיגידו שיעשה את העבודה בזמן. אתה גם רוצה לוודא שלטכנאי הגז יש את הכישורים המתאימים. אם יש לך שאלות כלשהן לגבי מערכת הגז שלך, הדבר הטוב ביותר עבורך הוא לבקש ייעוץ מחברת הגז שלך. טכנאי גז הם אנשי מקצוע מיומנים ביותר אשר אחראים על התקנה, תחזוקה ותיקון צינורות גז טבעי. הם גם מתקינים ומתחזקים ציוד המשמש למדידת כמות הגז הטבעי המופץ. טכנאי גז צריך להיות מסוגל לעבוד עם מגוון רחב של כלים ומכונות, כולל כלים חשמליים וכלי עבודה ידניים. הם חייבים גם להיות מסוגלים לקרוא שרטוטים וציורים טכניים. בדרך כלל נדרשת תעודת בגרות או GED לתפקיד זה. מדינות מסוימות עשויות לדרוש הסמכה או רישיון לפני שניתן לעבוד כטכנאי גז.

ישי כהן
ישי כהן

שירותי אחזקה תחת קורת גג אחת - שירותים מקיפים, יעילים, וגם זולים יותר בחשבון ארוך טווח. בחברת מאייר ניהול נכסי נדל"ן קיימים צוותי עובדים מקצועיים, ייעודיים בעלי ניסיון והסמכה

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!