ניהול נכסים

 

ניהול נכסיםאם יש בבעלותכם מספר נכסים שונים, באותו בניין או פזורים, בירושה או ברכישה, אתם יכולים להעסיק חברה לניהול נכסים שתסייע לכם בניהול הנכסים ובתחזוקתם. ריכזנו עבורכם מידע עבור התועלת של חברת ניהול נכסים ומתי כדאי להעסיק חברה כזו.

 

חברת ניהול נכסים – מה זה?

חברות שמנהלות את הנכסים שנמצאים בבעלותכם. החברות יאתרו עבורכם שוכרים אפשריים, הן יגבו מהדיירים את דמי השכירות, יתחזקו את פנים הנכס ועוד. יש לשים לב שבנוסף לחברות ניהול נכסים, קיימות חברות ניהול ועד בית. חברות ניהול ועד בית אחראיות על ניהולו התקין ותחזוקתו של בניין המגורים, הן אחראיות על גביית דמי ועד ועל התחזוקה השוטפת של בניין המגורים כולל מתן טיפולים נחוצים למערכות הבניין השונות. לעומת זאת, חברות לניהול נכסים מתעסקות בנכסים ודירות ולא בתחזוקתו של בניין מגורים שלם.

 

מה התפקידים של חברה לניהול נכסים?

לחברה יש תפקידים רבים. חשוב לוודא שהחברה שאתם מעסיקים תסייע לכם במגוון התחומים ולא רק בחלק מהם.

התחומים בהם החברות לניהול נכסים מתמחות-

תיווך ואחזקה 

החברה תהיה אחראית על תחום התיווך והאחזקה. חברות אלה אחראיות לאתר שוכרים לנכס שלכם, ללא עמלת תיווך. הן אחראיות לסגור חוזה מול השוכרים, ולא גובות על כך שכר טרחה של עורכי דין. החברות אחראיות על כל מה שקשור לתחזוקת הדירה כולל טיפול בתקלות ומתן מענה עבור תלונות הדיירים. במקרה שבבעלותכם בניין מגורים, חברת הניהול תדאג גם לניהול הדירות וגם לניהול אזורי המחייה המשותפים בבניין, כמו הלובי, חדר המדרגות והמעלית.

הנהלת חשבונות 

החברה אחראית על כל הניהול הכספי של הנכס. במקרים של טיפולים נחוצים, החברה תשיג עבורכם מחירים נוחים של אנשי המקצוע הנחוצים (כמו חשמל, אינסטלציה ועוד). החברה תגבה את דמי השכירות מידי השוכרים. היא תהיה אחראית על הנהלת חשבונות ותוציא דו"ח שנתי עבור רואה החשבון.

ההיבט המשפטי 

חברת ניהול נכסים תדאג לטיפול הנכס מול הרשויות. היא תטפל בתשלומים עבור מס הכנסה או טיפול במע"מ. תדווח לרשויות (חברת חשמל, תאגיד המים, עירייה ועוד) על כל שינוי או חידוש. החברה תשים לב לכל הפרה של חוזה השכירות על ידי הדיירים ותדאג לחדש את חוזה השכירות במקרה הצורך. חברת הניהול תעניק ייעוץ משפטי בכל מה שקשור לנכס.

 

 

האם החברות לניהול נכסים לוקחות עמלת ניהול?

חברות ניהול נכסים מומלצותהתשובה היא כן. החברות ניהול לוקחות עמלת ניהול. גובהה של עמלת הניהול ישתנה על פי סוג הנכס, רמת התחזוקה הנחוצה והקשיים הכרוכים בניהול הנכס. עמלת הניהול נגבית בפועל מההכנסות של הנכס. כלומר, אם אין הכנסות לנכס (במידה והדירה ריקה ואין שוכרים)- ההפסד הרווחי הוא של בעל הנכס ושל חברת הניהול כאחד. יש חברות ניהול שגובות עמלת תיווך מהדיירים – אך זה לא תקין. מומלץ לבדוק מראש מה התנאים שחברת הניהול מציעה לכם.

 

מתי כדאי להעסיק חברת ניהול נכסים ולמי זה מתאים?

השאלה זו נובעת משיקולים אישיים. אם אתם יודעים להתנהל מול השוכרים, קל לכם למצוא שוכרים חדשים ואתם לא מעסיקים עורך דין בשביל החוזה, אולי העסקת חברת ניהול פחות תתרום לכם וכדאי לכם לחסוך את הכסף. אך, אם אין לכם זמן וכוח להתעסקות הזאת. אם קשה לכם להתנהל מול השוכרים ואם אין לכם זמן לחפש שוכרים חדשים במקרה הצורך,  אז אולי כדאי לכם להעסיק חברת ניהול נכסים, שתטפל עבורכם בנכסים השונים.

לסיכום, חברת ניהול נכסים יכולה לסייע לכם בשמירה על הנכס והתנהלות מול השוכרים.

תוכן עניינים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שורשים בביוב – מה זה וכיצד זה נוצר

הרבה פעמים אנחנו שומעים מבעלי מקצוע בתחום האינסטלציה בכלל והביוב בפרט, על מצב של היווצרות שורשים בתוך צנרת הביוב. אנחנו יכולים לקרוא על כך מאמרים

מאמרים אחרונים שלנו

ניהול מבנים מקצועי וזמין

ניהול מבנים

ניהול מבנים הוא גוף או חברה המספקים לקהל לקוחותיהם מגוון רחב של שרותי ניהול מקיפים עבור מגדלי יוקרה, ניהול בנייני

לקריאה נוספת

ניהול נכסים

  אם יש בבעלותכם מספר נכסים שונים, באותו בניין או פזורים, בירושה או ברכישה, אתם יכולים להעסיק חברה לניהול נכסים

לקריאה נוספת